záhlaví čsop křivatec

Setkání s přírodními zajímavostmi vrchu Ládví

vydáno: 1. června 2016 » přečteno: 1613 » autor: Pavel Rosendorf

Vážení přátelé,

pojďte s námi nahlédnout pod hladinu tůní, obdivovat nejstarší horniny na území Prahy – buližníky, nebo se rozhlédnout do krajiny od ďáblické hvězdárny. V neděli 19.6.2016 se uskuteční vycházka Ekocentra Křivatec zaměřená na geologické, botanické a hydrobiologické zajímavosti Ládví a Ďáblického háje nazvaná Setkání s přírodními zajímavostmi vrchu Ládví.

Základní informace k vycházce najdete v přiloženém souboru.

PDF – pozvánka na vycházku Setkání s přírodními zajímavostmi vrchu Ládví | pdf small | 0,2 MB

Vycházka zavede návštěvníky do Ďáblického háje a na výrazný buližníkový vrch Ládví a představí jak geologickou historii skalnatého ostrohu, tak i některé přírodní zajímavosti. V první části vycházky navštívíme typické lesní porosty s hajní květenou. Poté budeme v přírodní památce Ládví obdivovat příbojovou kapsu druhohorního moře s ohlazenými balvany a v blízkém okolí také buližníkové skalní výchozy spojené s dávným osídlením ostrohu pravěkými lidmi. Na samém vrcholu zalesněné části povede vycházka původními lesními porosty s chudým bylinným patrem a drobnými vřesovišti. Podél lesních tůní zamíříme k tůním v otevřené krajině, které jsou bohatě oživené různými vodními živočichy a rostlinami, které si v jejich přirozeném prostředí blíže prohlédneme. Vycházka bude pokračovat na výrazný rozhledový vrchol u hvězdárny Ďáblice. Po krátkém sestupu bude vycházka ukončena na zastávce tramvají Sídliště Ďáblice.

Sraz účastníků je ve 14:00 na konečné tramvaje č. 17 Vozovna Kobylisy (v blízkosti také zastávky autobusů č. 136, 162 a 183).

Délka trasy je cca 4 km (cca 2,5–3 hod).

Terén je středně náročný, pohybovat se budeme po nezpevněných lesních cestách, místy i v terénu, proto doporučujeme pevnou obuv.

Další informace o lokalitě Ládví najdete v informační brožuře, kterou si můžete stáhnout zde: Přírodní památka Ladví a Ďáblický háj

Akce je pořádána v rámci celostátní kampaně ČSOP Setkání s přírodou