záhlaví čsop křivatec

Podzimní rostliny a další zajímavosti přírodní památky Zámky

vydáno: 12. září 2012 » přečteno: 2010 » autor: Pavel Rosendorf

Vážení přátelé,

chtěli bychom Vám připomenout, že v neděli 16.9.2012 se uskuteční první podzimní vycházka Ekocentra Křivatec pro veřejnost s názvem Podzimní rostliny a další zajímavosti přírodní památky Zámky.

Základní informace k vycházce najdete v přiloženém souboru.

PDF – pozvánka na vycházku za Podzimními rostlinamy a dalšími zajímavostmi přírodní památky Zámky | pdf small | 0,9 MB

První podzimní vycházka v roce 2012 zavede návštěvníky zejména do obou částí přírodní památky Zámky. V řídce navštěvované jižní části PP Zámky navštívíme skalní stepi a travnaté svahy s řadou podzimních stepních druhů rostlin a výhledy do kaňonu Vltavy. Poté překročíme v západní části hlubokou zámeckou rokli a vydáme se na plošinu bývalého hradiště Zámky spojovaného s pravěkým osídlením. Zde budeme moci obdivovat suché skalní stepi na jižních a západních svazích se strmými skalami a krásnými výhledy na obě strany vltavského údolí.
Ze zajímavých druhů se pravděpodobně setkáme s hvězdnicí zlatovláskem, různými druhy jestřábníků, česneky, chrpami a dalšími podzimními druhy rostlin.
Po prohlídce lokality Zámky bude trasa pokračovat přes Čimické údolí na zastávku autobusu Sídliště Čimice, kde bude ukončena.

Sraz účastníků je ve 14:00 na zastávce autobusu č. 102 Staré Bohnice.

Délka trasy je cca 6,5 km (cca 3,5–4 hod).

Terén je středně náročný, pohybovat se budeme po nezpevněných lesních a polních cestách, místy i v terénu, proto doporučujeme pevnou obuv.

pozvánka na vycházku Podzimní rostliny a další zajímavosti PP Zámky