záhlaví čsop křivatec

Ládví a Ďáblický háj - geologické a přírodní zajímavosti na zemi i pod vodou

vydáno: 8. dubna 2014 » přečteno: 1975 » autor: Pavel Rosendorf

Vážení přátelé,

chtěli bychom Vám připomenout, že již v neděli 13.4.2014 se uskuteční další jarní vycházka Ekocentra Křivatec pro veřejnost s názvem Ládví a Ďáblický háj – geologické a přírodní zajímavosti na zemi i pod vodou.

Základní informace k vycházce najdete v přiloženém souboru.

PDF – pozvánka na vycházku Ládví a Ďáblický háj – geologické a přírodní zajímavosti na zemi i pod vodou | pdf small | 0,2 MB

Vycházka zavede návštěvníky do Ďáblického háje na vrchu Ládví a představí jak geologickou historii skalnatého ostrohu, tak i některé přírodní zajímavosti. V první části vycházky navštívíme typické lesní porosty s hajní květenou. Poté budeme v přírodní památce Ládví obdivovat příbojovou kapsu druhohorního moře s ohlazenými balvany a v blízkém okolí také buližníkové skalní výchozy spojené s dávným osídlením ostrohu pravěkými lidmi. Na samém vrcholu zalesněné části povede vycházka původními lesními porosty s chudým bylinným patrem a drobnými vřesovišti. Podél lesních a skalních tůní, kde si prohlédneme některé vodní živočichy, bude vycházka pokračovat na výrazný rozhledový vrchol u hvězdárny Ďáblice. Po krátkém sestupu bude vycházka ukončena na zastávce tramvají Sídliště Ďáblice.

Sraz účastníků je ve 14.00 na konečné tramvaje č. 3 Vozovna Kobylisy (v blízkosti i zastávky autobusů č. 136, 162 a 183).

Délka trasy je cca 3,5 km (2–2,5 hod).

Terén je středně náročný, pohybovat se budeme po nezpevněných lesních a polních cestách, místy i v terénu, proto doporučujeme pevnou obuv.