záhlaví čsop křivatec

Geologické a přírodní zajímavosti vrchu Ládví a Ďáblického háje

vydáno: 11. listopadu 2012 » přečteno: 1867 » autor: Pavel Rosendorf

Vážení přátelé,

chtěli bychom Vám připomenout, že v neděli 18.11.2012 se uskuteční poslední vycházka Ekocentra Křivatec pro veřejnost v tomto roce. Její název je Geologické a přírodní zajímavosti vrchu Ládví a Ďáblického háje.

Základní informace k vycházce najdete v přiloženém souboru.

PDF – pozvánka na vycházku Geologické a přírodní zajímavosti vrchu Ládví a Ďáblického háje | pdf small | 1,1 MB

Vycházka zavede návštěvníky do Ďáblického háje na vrchu Ládví a představí zejména geologickou historii samotného skalnatého ostrohu Ládví i jeho nejbližšího okolí. V přírodní památce Ládví budou moci návštěvníci obdivovat příbojovou kapsu druhohorního moře s obrovskými ohlazenými balvany a v blízkém okolí také zajímavé buližníkové skalní výchozy spojené s dávným osídlením ostrohu pravěkými lidmi. Na samém vrcholu zalesněné části povede vycházka relativně původními lesními porosty s chudým bylinným patrem a drobnými vřesovišti. Podél lesních a skalních tůní zamíří vycházka ke hvězdárně Ďáblice a po krátkém sestupu bude ukončena na zastávce tramvají Sídliště Ďáblice.

Sraz účastníků je ve 14:00 na konečné tramvaje č. 17 Vozovna Kobylisy (v blízkosti i zastávky autobusů č. 136, 162 a 183)

Délka trasy je cca 3,5 km (2–2,5 hod). Vstupné dobrovolné.

Trasa je středně náročná. Vzhledem k podzimnímu počasí doporučujeme pevnou turistickou obuv.

vycházka Geologické a přírodní zajímavosti vrchu Ládví