záhlaví čsop křivatec

Aprílová vycházka za křivatcem českým a dalšími jarními rostlinami chráněných území Prahy 8

vydáno: 25. března 2012 » přečteno: 2008 » autor: Pavel Rosendorf

Vážení přátelé,

chtěli bychom Vám připomenout, že v neděli 1.4.2012 se uskuteční druhá letošní vycházka Ekocentra Křivatec pro veřejnost s názvem Aprílová vycházka za křivatcem českým a dalšími jarními rostlinami chráněných území Prahy 8.

Základní informace k vycházce najdete v přiloženém souboru.

PDF – pozvánka na aprílovou vycházku za křivatcem českým a dalšími jarními rostlinami chráněných území Prahy 8 | pdf small | 0,8 MB

Druhá letošní vycházka zavede návštěvníky hned do tří zvláště chráněných území, jejichž předmětem ochrany jsou stepní společenstva vázaná na skály a skalnaté svahy údolí Vltavy a jejích přítoků. Při vycházce postupně navštívíme přírodní památky Čimické údolí, Zámky a Bohnické údolí, ve kterých budeme hledat časně jarní rostliny typické pro skalní stepi a stepní trávníky. S největší pravděpodobností uvidíme chráněný křivatec český, tařici skalní, mochnu písečnou, koniklec luční český, ostřici nízkou, některé jarní efeméry jako osívku jarní nebo plevel obecný a několik dalších jarních druhů.
Trasa povede nejprve do PP Čimické údolí, poté do severní části PP Zámky, pokračovat bude na jih do PP Bohnické údolí a ukončena bude na zastávce autobusu č. 102 Staré Bohnice.

Sraz účastníků je ve 14:00 na zastávce autobusů č. 152, 183 a 202 Čimice.

Délka trasy je cca 7 km (cca 3–3,5 hod).

Terén je středně náročný, pohybovat se budeme po nezpevněných lesních a polních cestách, místy i v terénu, proto doporučujeme pevnou obuv.